marketingowy-harpagan.pl

18 lutego, 2019 Wyłącz przez admin

W złotnictwie znajdziemy dużo koncernów. Jakie cechy łączą ich wyroby? Z pewnością surowce, jakie zużywają do tworzenia swoich wyrobów, ale także jakimi kamieniami je ozdabiają. W tym wpisie skoncentrujemy się zdobienia. Dokonamy ich podziału i krótko przybliżymy.

Syntetyczne kamienie – pozostają z reguły produkowane krzemionki z piasku, a jaśniej ze specjalistycznego szkła. Designerzy z reguły umieszczają je w tańszych modelach srebrnej biżuterii. Szkło ołowiowe generalnie wyróżnia się wyższym współczynnikiem załamania światła. Jest także znacznie twardsze od szkła nam znanego. Najbardziej rozpowszechnionym producentem takiego materiału jest zagraniczna firma Swarovski.

Cyrkonie |to} drugi najczęściej wykorzystywany element ozdobny. Kamień ten produkuje się całkowicie sztucznie. Cyrkonia jest niezwykle twarda, ponadto możemy ją zgodnie z marzeniami farbować. W branży złotniczej ta imitacja diamentu znany jest krótko, powstaje w wysokiej temperaturze. Cóż, największą zaletą pozostaje niewysoka cena.

Kamienie Szlachetne pozostają najcenniejsze z rodziny dodatków upiękniających wyroby złotnicze. Znajdujemy ich na świecie naprawdę wiele. Choć w tym wpisie skoncentrujemy się na tych najważniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa klasa kamienia zwanego berylem. Dla amatorów, tak to ten oliwkowy. Cieszy się uznaniem złotników i kolekcjonerów. Jest zadziwiająco twardy, ale także łupliwy.

Rubiny pozostają prawie najpiękniejszym rodzai kamieni szlachetnych, ponadto przynależą do gatunku korundu. Słynną ponadprzeciętnej twardości, najczęściej widywane rubiny są krwistoczerwone w takich kamieniach często można zaobserwować rozszczepienie barwy.

Szafiry – są niezwykle uznawane w branży złotniczej. Symilarnie do szafirów są z rodziny korundów. Zazwyczaj są niebieskie. Znaczna ilość fabrykantów tworzy go chemicznie.

Diamenty – możemy pisać stosunkowo krótko. Pozostają najmniej sprężyste z pośród naturalnych minerałów oraz także najdroższe.

Opisaliśmy najczęstsze dodatki stosowane do dekorowania biżuterii. Nie zapominajmy, że odróżniamy ich na ziemi znacznie więcej.

Marketingowy Harpagan